Mentoring
Wirtualna Asysta

Mentoring dla Wirtualnej Asystentki

Chcesz zostać wirtualną asystentką, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Masz już za sobą pierwsze zlecenia jako wirtualna asystentka, ale czujesz, że nadal brak Ci pewności siebie i potrzebujesz wsparcia?

Dołącz do programu mentoringowego prowadzonego przez Agnieszkę Rudak, CEO Asystentkowo.pl oraz co-founderkę i CEO agencji e-delegate.

NA CZYM POLEGA PROGRAM MENTORINGOWY ASYSTENTKOWO.PL

 • Indywidualny program dostosowany do Twoich potrzeb 
 • Około 3 miesiące i 12 spotkań 1:1 z doświadczoną mentorką VA
 • Układanie oferty, nauka narzędzi pracy VA, trening umiejętności komunikacyjnych
 • Praca w Twoim tempie, gotowy zestaw materiałów do nauki z mentorką i samodzielnej

Liczba miejsc w programie ograniczona!

Jak wziąć udział w programie mentoringowym?

Wypełnij formularz kontaktowy i umów się na pierwsze spotkanie kwalifikacyjne. Podczas spotkania omówimy Twoje potrzeby i oczekiwania, a także przeprowadzimy wstępną diagnozę Twoich predyspozycji. Następnie przygotujemy Twój indywidualny plan pracy i…. ruszamy! Będziemy spotykać się regularnie i pracować nad rozwojem Twojej kariery VA!

Agnieszka Rudak Mentor Wirtualnej Asysty

Agnieszka Rudak

CEO społeczności Asystentkowo.pl oraz co-founderka i CEO agencji e-delegate.

Z wykształcenia psycholog biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami, specjalista w dziedzinie administracji oraz HR. Na co dzień diagnozuje i układa procesy, wspiera w działaniach zarządy spółek. Pomaga też w ustalaniu celów, tworzeniu planów i doskonaleniu swoich umiejętności komunikacyjnych oraz w rozwijaniu asertywności.

W Asystentkowo.pl jako CEO i mentorka pomaga Wirtualnym Asystentkom w poukładaniu planu na siebie, stworzeniu skutecznej oferty, opanowaniu niezbędnych narzędzi pracy VA, komunikacji z klientami i rozwoju kariery.
W e-delegate zarządza natomiast spółką i kilkunastoosobowym zespołem wirtualnych asystentek.

Czym jest mentoring?

Mentoring to efektywne szkolenie mentee przez mentora, oparte na długoterminowej zawodowej relacji partnerskiej, pełnej szacunku i efektywnej komunikacji. Mentor jest ekspertem w danej dziedzinie, który poza wiedzą teoretyczną, posiada również doświadczenie. Jest praktykiem wybranej branży. Podczas mentoringu dąży się przede wszystkim do wykorzystania pełnego potencjału szkolonego. Mentor jest pewnego rodzaju przewodnikiem, który pomaga określić ścieżkę rozwoju. Mentee jest motywowany do działania i osiągania kolejnych celów na swojej liście, podczas regularnych spotkań z mentorem. W czasie mentoringu szkolony otrzymuje konkretną dawkę wiedzy praktycznej, co zdecydowanie pomaga w osiąganiu zamierzonych efektów.

Mentoring dla VA - kiedy warto?

Kiedy warto skorzystać z mentoringu dla VA? Jest to kwestia indywidualna. Można bowiem zacząć pracę z mentorem na początku swojej drogi, jak i w trakcie prowadzenia działalności jako wirtualna asystentka, aby na przykład usprawnić swoje działania. Początkująca wirtualna asystentka, dzięki wsparciu mentora, otrzyma wartość w postaci wprowadzenia do branży, gotowych recept i inspiracji. Mentor pokazuje konkretne techniki prowadzenia biznesu, poparte doświadczeniem, które pomagają skrócić drogę do celu. Asystentka prowadząca już działalność, dostanie natomiast wartość w postaci indywidualnego wsparcia. Mentor pomoże jej zrozumieć problemy występujące w firmie, ustalić nową strategię działania, oraz spojrzeć na dysfunkcję z innej perspektywy. Często też szkolący daję nowe pomysły i przedstawia inny sposób myślenia na dany temat. Mentor motywuje do działania i pozwala zwiększyć Twoją efektywność, bez względu na to, w którym punkcie swojej kariery się znajdujesz.
Mentoring VA Wirtualna Asystentka - Asystentkowo.pl

Jak zacząć?

Wybierz najlepsze wsparcie

Decydując się na mentoring, warto określić swój cel. Żeby otrzymać wartościowe wsparcie, musisz wiedzieć, czego oczekujesz od mentora. Warto również umówić się na konsultację wstępną, aby sprawdzić, czy zwyczajnie w świecie jest między Wami “chemia”. Porozumienie jest bardzo ważne, dla późniejszych efektów mentoringu. Mentor powinien mieć duże zaplecze praktycznej wiedzy, poparte konkretnymi wynikami. W czym może pomóc? Dzięki swoim zdolnościom interpersonalnym określi Twój potencjał. Wspólnie określicie plan działania. Otrzymasz “pigułkę “ praktycznej wiedzy oraz wsparcie w wyzwaniach. Mentor będzie Cię motywował, dając ciągłe informacje zwrotne, pokazując zagrożenia i szanse w trakcie drogi. Pomoże Ci również rozwinąć kompetencje w szerokim zakresie.

Zdobądź każdy szczyt

Mentoring zapewni Ci łatwiejszy start na nowej drodze zawodowej, ale też otrzymasz wsparcie dla rozwoju swojego już działającego biznesu. Co zyskujesz korzystając z mentoringu:

 • nową wiedzę i kwalifikacje,
 • pogłębienie kompetencji,
 • patenty doświadczonych VA,
 •  większą pewność siebie,
 • odkrycie swojego potencjału,
 • motywację do działania,
 • określoną ścieżkę rozwoju Twojego i Twojego biznesu.

Jak skorzystać z mentoringu?

Pierwszym krokiem do skorzystania z mentoringu jest określenie swoich oczekiwań wobec mentoringu, jego celu, ale też cech mentora. Jakie cechy powinien mieć idealny mentor? Przede wszystkim wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Wasza komunikacja będzie na wysokim poziomie i przyniesie efekty. Mentor zapewnia Ci konsultacje, doradztwo i wsparcie na kolejnych krokach kariery, dlatego tak ważne jest, aby wybrać właściwą osobę.  Zanim wybierzesz mentora, sprawdź go w sieci. Zobacz, czy odpowiada Ci jako osoba. Jeśli już wybrałaś – życzymy Ci, aby mentoring przyniósł Ci wiele inspiracji i receptę na sukces w branży wirtualnej asysty. Kliknij “znajdź mentora” i powiedz, że jesteś z portalu Asystentkowo.pl!